Real smanjuje plaće za 75 milijuna, ali ne kako mislite

Premier League 5. tra 202021:02 > 21:20
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Brojevi u financijskom izvješću Real Madrida nisu upozoravajući, a u klubu nastoje povlačiti poteze tijekom pandemije tako da situacija ostane u sadašnjim okvirima.

Što god se dogodilo s ovom sezonom, u Realu gledaju dalje. Ostavili su novac sastrane za situacije poput ove, piše Carlos Forjanes za AS, ali svejedno moraju poduzeti neke korake kako bi ostali na zelenoj strani financijske bilance.

Tako se saznaje da će klub u sljedećem razdoblju pokušati rasteretiti svoju platnu listu, ali ne onako kako to rade drugi klubovi, počevši od velike Barcelone koja je svojim igračima rezala primanja i za 70%.

Real je ove sezone potrošio 284 milijuna eura na plaće, a to namjeravaju smanjiti čak za 75 milijuna u skoroj budućnosti.

Kako? U tri poteza. Prvi koji će biti na tapeti je svakako Gareth Bale. Velški napadač je najplaćeniji igrač s plaćom 29 milijuna eura (14,5 godišnje). On predstavlja luksuz u trenutnoj situaciji, piše dalje AS.

Sljedeći preko kojeg će se lomiti metla bit će James Rodríguez, koji uglavnom sjedi na klupi otkako se vratio s posudbe u Bayernu. Na ta dva igrača klub bi trebao uštediti čak 45,4 milijuna eura u plaćama.

Martin Rose/Getty Images

Baleu se sviđa u klubu i gradu i ne bi volio otići, kazao je Johnathan Barnett za AS. S druge strane, Jamesa Real ne želi pustiti bez odštete, a ugovor mu ističe 2021. Ako žele na njemu zaraditi nešto, moraju ga prodati ovog ljeta.

U sličnoj situaciji je Mariano kojemu je Madrid pokušao pronaći klub prošlog ljeta, ali ovaj nije htio otići. Ove sezone zaradio je 8 milijuna eura, a odigrao samo 65 minuta. Brahim je sličan slučaj, koštao je 7 milijuna eura za samo 170 minuta. Odriozola je trenutno na posudbi u Bayernu, a slične su i pozicije Ceballosa i Valleja.

Ukupno na tim igračima Real može uštediti čak 75 milijuna eura na plaćama. Naravno, dio te svote zauzet će novopridošli igrači.

Ono što je najvažnije jest da je Real Madrid, kako piše AS, u dobrom stanju u pogledu platne bilance. Na plaće im je otpadalo ukupno 52% ukupnih prihoda, a Savez je preporučio da taj iznos ne smije biti veći od 70%.

Osim toga, LaLiga je za sezonu 2019-20 uvela ograničenje u pogledu plaća i postavila ga na 641 milijuna eura. Realovci su u tom pogledu dobro stajali, ukupni troškovi za plaće iznosili su 456 milijuna eura prije krize s koronavirusom.