City je prvi u PL koji radnike ne šalje na odmor

Alex Livesey/Getty Images

Manchester City je prvi klub u Premier ligi koji je objavio da njegovi radnici neće ići na prisilan odmor. Nekoliko klubova je to već napravilo uključujući, Tottenham i Liverpool.

Pet klubova koji su do sada poslali svoje radnike na prisilan odmor je ujedno objavilo i da će im plaće biti smanjene za petinu. Aktualni prvak Engleske je riješio ipak da to ne čini.

Možemo potvrditi da, po nalogu prvog čovjeka kluba prošle nedjelje, Manchester City neće provesti Vladin plan o smanjivanju obujma posla zbog pandemije koronavirusa. Odlučni smo da zaštitimo ljude, njihove poslove, dok istovremeno to radimo da podržimo našu širu zajednicu u ovom izazovnom vremenu“, navodi se u priopćenju Građana.

Liverpool i Tottenham su naišli na posebnu kritiku javnosti zbog toga što su svoje radnike, koji inače nemaju veze s nogometom, poslali na prisilan odmor jer su imali prihod od 150 milijuna funti zajedno. Uz njih su plaće radnicima smanjili Newcastle, Norwich i Bournemouth.