Liverpool na udaru kritika svojih zaposlenika

Premier League 4. tra 202018:04 > 18:10
Laurence Griffiths/Getty Images

Liverpool je posljednji u niz klubova iz Premiershipa koji je određene zaposlenike poslao na 'odmor'

Redsi su odlučili da svi oni osim igrača, stručnog stožera i zaposlenika neophodnih za normalno funkcioniranje kluba budu poslani na dopust.

Osoblje na koje se odnosi ova odluka će 80 % od ukupne plaće dobiti kroz vladine projekte pomoći, dok će ostatak plaće pokriti Liverpool. Međutim, ima pojedinaca koji su nezadovoljni ovim potezom. Jedan od onih koji su ostali bez posla se požalio za BBC Sport.

“Klub svoje osoblje naziva svojom obitelji. Ne osjećam se kao član obitelji. Zašto klub koji ostvaruje profit od 100 milijuna funti koristi vladinu pomoć kada je to potrebnije drugim poslovima?”, kazao je neimenovani zaposlenik Liverpoola.

“Razočaran sam. Ova vladina pomoć se trebala iskoristiti za pomoć poslovima kojim je to trebalo. Razočaran sam jer Everton neće uraditi isto kao Liverpool”, dodao je on.

Julian Finney, Getty Images Sport

Nakon što je Premiership suspendiran na neodređeni period istu odluku su već donijeli Newcastle United, Tottenham, Bournemouth i Norwich City.

Klubovi iz najjačeg ranga engleskog nogometa su također odlučili da od igrača traže smanjenje plaća u iznosu od 30 % kako bi zaštitili svoje poslovanje. To je dogovoreno na video konfreneciji između predstavnika Udruženja profesionalnih nogometaša i Premier lige.