Navijači Spursa: Zašto nisu smanjene plaće igračima?

Catherine Ivill Getty Images Sport

Navijači Tottenhama nezadovoljni su načinom na koji se čelnici kluba ponašaju u financijskoj krizi izazvanoj pandemijom koronavirusa i zaustavljanjem natjecanja.

Navijači Spursa smatraju da igrači moraju prihvatiti smanjenje plaća i da nije fer da tu žrtvu podnese samo osoblje kluba, kojem su primanja već snižena za 20 posto.

Ono što nas je najviše naljutilo je to što klub, za koji se smatra da je imućan, smanjuje plaće osoblju i moli državu za novac, dok najplaćenije osobe i dalje imaju iste plaće“, navodi se u priopćenju.

Službene odluke o smanjenju plaća igračima u Premier ligi još nisu donesene, iako je to postala praksa u klubovima širom Europe.

Na niže prihode pristali su, između ostalog, nogometaši Juventusa i Barcelone.

Ujedinjeno Kraljestvo jedno je od najugroženijih područja u svijetu. Do petka je zabilježeno 33.718 slučajeva koronavirusa, od čega je 2.921 osoba prmeinula.