Danas odluka, seli li Premiership privremeno u Kinu ?

Premier League 3. tra 202011:00 > 11:09
Michael Regan/Getty Images

Uskoro se donosi odluka o produženju suspenzije Premier lige koja je trenutno na snazi do 30. travnja.

Na Otoku se traži rješenje kako i kada odigrati preostala kola u Premier ligi, jer bi se u suprotnom klubovi FA mogli suočiti sa ogromnim financijskim gubicima.

Razmišlja se o očajničkim mjerama kako bi se sezona u Engleskoj okončala, a jedan od ljudi iz vrha engleskog nogometa čiji identitet nije poznat, rekao kako je moguće da se Premiership za svoju završnicu preseli u Kinu, državu u kojoj je stanje s koronavirusom, za razliku od Europe, sve bolje i bolje.

Zemlja koja se nastavlja spominjati je Kina… To jednostavno nema nikakvog smisla. To je luda ideja i mislim da će biti odbijena bez razmišljanja. Kada bismo nastavili Premier ligu i u ovim trenucima je preselili na drugi kraj svijeta ‘masakrirali’ bi nas“, rekao je sugovornik novinara The Athletica, pa dodao:

Netko nas je optužio prije par dana da smo u balonu. Pomalo osjećam da su u pravu. Iako ja nisam u balonu, vidim zašto bi ljudi to mislili“.

Još jedan čelnik iz Premier lige je uz garanciju anonimnosti pristao dati svoje mišljenje:

To je jednostavno gubitak energije. Samo recimo da svi želimo početi igrati ligu i živjeti život. Nažalost, samo Bog i pandemija sada mogu donijeti tu odluku. I ne čini se izglednim.

Inače, predstavnici svih 20 klubova će danas sudjelovati na video konferenciji na kojoj će se pokušati pronaći način za nastavak sezone.