Dok nogometa nema Son ide odslužiti vojni rok

Premier League 2. tra 202013:25 > 13:29
Gett Images

Koronavirus zaustavio je nogometni i cijeli sportski svijet, ali za Heung-min Sona to ne znači da nema obveza

Južnokorejski napadač član Tottenhama Son Heung-min (27), kojem je klub dopustio povratak u domovinu krajem ožujka, počet će u travnju obuku za marinca kako bi ispunio svoju vojnu obavezu, javljaju u četvrtak južnokorejski mediji.

Son će se priključiti kampu marinaca na otku Jeju 20. travnja kako bi tamo mogao slijediti temeljnu obuku, javlja južnokorejska agencija Yonhap.

On je, zahvaljujući zlatnoj medalji osvojenoj na Azijskim igrama 2018. u Indoneziji, bio izuzet iz obavezne vojne službe koja traje gotovo dvije godine što mu je moglo ugroziti nogometnu karijeru.

Zbog zlata osvojenog u finalu pobjedom nad Japanom (2-1) dopušteno mu je da svoju vojnu obavezu ispuni kroz obuku od samo tri tjedna i kroz 500 sati rada za opće dobro.

Službeni Seul odobrava izizetke od vojne obaveze pobjednicima na Azijskim igrama kao i osvajačima olimpijskih medalja te istaknutim umjetnicima.

Son koji je ozlijeđen od sredine veljače, krajem ožujka je dobio “zeleno svjetlo” od kluba da se vrati u domovinu zbog “osobnih razloga” nakon što je u Engleskoj prekinuto prvenstvo zbog pandemije koronavirusa. On je 16. veljače slomio ruku na utakmici protiv Aston Ville.