Ex klub Prosinečkog ima ludu ideju za nastavak sezone!

Premier League 1. tra 202021:07 > 21:14

Član League one, odnosno treće po jakosti engleske nogometne lige, danas se oglasio sa zanimljivim prijedlogom.

Portsmouth FC, za kojeg je 2001. i 2002. nastupao Robert Prosinečki, a između 2006. i 2009. Niko Kranjčar., ponudio je zaista zabavnu ideju.

Slika će ovdje zaista dovoljno reći, ali svejedno ćemo prenijeti nekoliko rečenica iz njihove službene objave:

Pompey potvrđuje da je kao klub zatražio EFL dozvolu za nastavak sezone 2019/20. u obliku nogometnog zorb turnira!

Upotreba zorbova igračima bi osigurala međusobnu udaljenost od dva metra pa bi se mogla nastaviti sezona uz pridržavanje mjera o socijalnom distanciranju.

Iako još čekamo na službenu potvrdu stručnjaka, smatramo da bi ovo rješenej bilo sigurno, logično i – što je najvažnije – vrlo zabavno za gledanje.

Kako se utakmice ne bi igrale iza zatvorenih vrata, svaki navijač također bi bio opremljen zorbom dok bi gledao utakmice s tribina Fratton Parka“, stoji na službenoj stranici uz napomenu da bi zorbovi bili dostupni samo u veličinama mala do XL te da bi nakon svake utakmice zorbovi bili potpisani i dostupnu za kupnju u klupskoj suvenirnici.

Nažalost, već u sljedećem retku Portsmouth objašnjava da je riječ samo o prvotravanjskoj pošalici te da klub preporučuje građanima da se pridržavaju uputa tijela vlasti.