Engleski klubovi najavili povratak nogometa

sportklub

U rijetkoj situaciji kada klubovi iz više liga zajednički istupaju u javnost, upravo su to učinili Premier League, Championship te preostale instance nižih engleskih liga.

Pitanje na koje trenutno nitko ne zna odgovor glasi: Kada će se ponovno igrati nogomet?

Gledajući na primjeru Engleske, prvotni termin bio je treći travnja, no jasno jest kako se za dva dana ništa neće zaigrati. Rok je prolongiran na trideseti i posljednji dan tekućeg mjeseca, međutim niti to se sada ne čini izvjesnim.

Engleski nogometni savez nedavno je odlučio otkazati prvenstva svih nižih liga što je izazvalo pobunu klubova koji su praktički već osigurali promociju u više rang natjecanja tako da je sada neizvjesnost i u tom dijelu priče. Međutim, jutros su dogovor postigli i ligaši. Konkrentno, članovi PL-a, EFL-a, FA-a i FSA-a (navijačka organizacija), ako baš volite akronime. Svi oni najavili su zapravo kada očekuju povratak na travnate terene, a odgovor je – ne skoro!

Svima nama želja je što prije vratiti se na terene. Međutim, najvažnija je ipak sigurnost svih uključenih u ovaj sport. Sigurni smo kako će navijači imati pregršt pitanja, no za sada ne možemo ponuditi konkretne odgovore. Precizan termin više nije moguće pretpostaviti, možemo samo naglasiti kako će se nogomet ponovno igrati samo onda kada bude sigurno nastaviti.’

U kuloarima se naveliko razgovara kako bi sezona mogla završiti ukoliko se neće moći nastaviti, jasno je da ima pobornika koji žele da se jednostavno proglasi poredak nakon posljednjeg odigranog kola, međutim u Savezu i dalje ostavljaju mogućnost da će se sezona jednostavno poništiti.