Vratar hrvatskog porijekla: Njega Lampard nije doveo

Premier League 29. ožu 202012:32 > 12:35
Clive Mason/Getty Images

Nekadašnji vratar Manchester Uniteda, Aston Ville i nakratko Chelseaja Mark Bosnich govorio je o situaciji u klubu sa Stamford Bridgea, a naročito o tome kako će se razvijati priča s čuvarima mreže u tom londonskom klubu.

Prvi golman “Plavih” je Španjolac Kepa Arrizabalaga, a odšteta koju je Chelsea platio Athleticu za njega najviša je u povijesti nogometa. Ipak, menadžer Chelseaja Frank Lampard imao je što zamjeriti 25-godišnjem Španjolcu, pa je na pet utakmica nastupio rezervni golman Caballero.

Tu situaciju komentirao je i 48-godišnji Bosnich, australski vratar porijeklom iz Hrvatske.

Ja sam možda u manjini, ali smatram da se vratari trebaju s vremena na vrijeme mijenjati na golu. Golmanska pozicija je ista kao i svaka druga, mora postojati borba za mjesto u timu. Kod Kepe je zbog cijene koja je za njega plaćena nešto drugačije, ali treba imati na pameti da Lampard nije taj koji ga je doveo u klub”, izjavio je nekadašnji australski reprezentativac Mark Bosnich.

Prirodno je razmišljati o drugim igračima, ako niste zadovoljni nastupima onih koje imate u timu. Frank je apsolutno imao pravo izostaviti ga iz momčadi. Mislim da ipak trebaju imati strpljenja s Kepom, mislim da će kada dobije punu šansu imati još bolje nastupe nego što ih ima do sada. Ne treba zaboraviti da je za golmana on i dalje vrlo mlad”, dodao je bivši golman.