Englezi ukidaju FA Cup?

Premier League 25. ožu 202017:57 > 18:04
(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Sve što se trenutno (ne)događa u sportskom, pa tako i nogometnom svijetu je podređeno koronavirusu, uz želju da se prije svega nacionalna prvenstva završe, Englezi ukidaju i kup natjecanja

Novi koronavirus je “zaledio” Europu i zaustavio većinu sportskih, pa tako i nogometnih natjecanja.

Prekinuta su i sva natjecanja u Engleskoj. Prema odluci koja je i dalje na snazi u Engleskoj, i sva nogometna su prekinuta do 30. travnja, ali postoji mogućnost da se nastavak dodatno odgodi.

UEFA se odgađanjem Europskog prvenstva pobrinula da se dobije na vremenu i prostoru da se nacionalna prvenstva završe, međutim time nisu riješeni svi problemi.

Tako se još ne zna kada će i kako biti završene Liga prvaka i Lige Europe, a konkretno Engleze brine veliki broj utakmica koji je preostao, ali i činjenica da bi nova sezona mogla donijeti još zgusnutiji raspored.

Naime, postoji mogućnost da se natjecanja u Engleskoj nastave tek krajem svibnja, što bi značilo da bi bila završena “duboko” u srpnju.

Morao bi se zbog toga pomaknuti i start nove sezone Premier lige i ostalih liga u Engleskoj, a veliki problem je sada pitanje: Što je s kup natjecanjima?

Sada se spekulira da nogometni organi u Engleskoj ozbiljno razmišljaju o ukidanju FA Kupa, Liga kupa i drugih kup natjecanja u državi dok se ne unormalni situacija.

Poznato je da se veliki klubovi iz Engleske već odavno žale na rasporede i ogroman broj utakmica koji moraju odigrati svake sezone.

Ukidanje kupova sigurno ne bi teško palo najvećim klubovima, ali bi onim manjim. Naime, kup utakmice su jedinstvena prilika za male klubove da zarade dodatni, prijeko potrebni novac.

Eventualno ukidanje FA Kupa sigurno se neće svidjeti ni ljubiteljima engleskog nogometa. Ipak je riječ o najstarijem natjecanju u Engleskoj i trofeju koji je ne tako davno sa sobom donosio i veliki prestiž.

Matthew Ashton – AMA/Getty Images