Obitelj nogometne zvijezde žrtva oružane pljačke

Premier League 15. ožu 202018:07 > 18:12
Catherine Ivill/Getty Images

Obitelj belgijskog nogometnog reprezentativca Jana Vertonghena bila je žrtva pljačke u svom domu u utorak navečer dok je branič Tottenhama bio na putu s klubom, objavila je britanska policija u nedjelju.

Dan Istitene/Getty Images

Četvorica muškaraca s maskama i naoružani noževima provalili su u Vertonghenovu kuću dok su u njoj bili njegova supruga i njihovo dvoje djece. Provalnici su ukrali su više vrijednih stvari.

“Policija je pozvana na adresu u NW3 (sjeveroistočni dio Londona) u 19,49 sati 10. ožujka kako bi utvrdila da se dogodila provala”, priopćila je policija.

“Nitko nije ozlijeđen. Počinitelji su napustili mjesto zločina prije dolaska policije. Za sada nitko nije uhićen a istraga je u tijeku”, dodaje se u policijskom priopćenju.

Provala se dogodila nešto prije početka uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka između Leipziga i Tottenhama u utorak u kojoj je slavio njemački klub (3-0). Iako je Vertonghen bio na klupi tijekom cijelog susreta, o provali je obaviješten tek nakon utakmice.

“Podržavamo Jana i njegovu obitelj u ovom užasno teškom razdoblju”, oglasio se Tottenham.