Redsi izvukli pobjedu protiv tvrdoglavog Bournemoutha

Michael Regan, Getty Images Sport

Idući tjedan Liverpoolu slijedi težak ispit u Ligi prvaka protiv Atletico Madrida, ali prije toga su odradili obavezu u prvenstvu

Liverpool je nakon loših rezultata napokon ostvario važnu pobjedu kojom vraćaju mir svojim navijačima.Redsi su na svojem terenu pobijedili rezultatom 2:1.

Započelo je loše za Redse jer je već u devetoj minuti Bournemouth zabio gol. Strijelac je bio Callum Wilson.

Liverpool je unatoč zaostatku dominirao. Konstantnim presingom i nadmoći na terenu natjerao je gostujuću momčad na velike pogreške koje su rezultirale primljenim golovima. Prvo je Salah jednim prizemnim udarcem iznenadio protivničkog golmana u 25. minuti za za izjednačenje.

Pitanje je koliko taj pogodak ide na dušu vratara Ramsdalea koji je mogao i bolje reagirati. Drugi gol Liverpoola uslijedio je nakon samo osam minuta kada je Virgil van Dijk odlično proigrao Sadia Manea koji oči u oči s golmanom nije imao problema.

Ostatak utakmice i dalje je protekao u dominaciji domaće momčadi, ali su i gosti imali dobre prilike za izjednačiti. Jedna od tih se dogodila kada je James Milner na nevjerojatan način izbacio loptu iz gola i na taj način spasio svoju momčad.

Redsi su na kraju uspjeli sačuvati prednost iz prvog poluvremena te su ovom pobjedom smanjili nervozu kako kod svojih navijača te isto tako u vlastitim redovima.