Premier liga najavila otvaranje svog Hall Of Famea

Premier League 27. velj 202013:32 > 13:34
sportklub

O članstvu u Kući slavnih će odlučivati navijači, bivši igrači, treneri, sportski djelatnici i novinari.

Engleska Premijer liga je danas najavila otvaranje Kuće slavnih, po uzoru na neke druge sportove.

Vjerovatno najprestižnija je ona svima nam dobro poznata košarkaška Kuća slavnih poznatija kao Hall Of Fame, a velika čast se ukazuje i svim bivšim igračima američkog nogometa koji budu primljeni u NFL-ovu Kuću slavnih.

Kuća slavnih Premiershipa se otvara u ožujku i članstvo je rezervirano isključivo za umirovljene igrače koji su tijekom svoje karijere igrali u prvom razredu engleskog nogometa i ondje ostavili dubok trag.

19. ožujka se očekuje prijem prve dvojice u Kuću slavnih, a za sada nema informacija o tome ko bi oni mogli biti.

“Igrači izvanrednih vještina i talenta će dobiti priznanje, dvojica će biti primljena u ožujku, a nakon toga će se glasati o novim imenima”, stoji, između ostalog, u priopćenju Premier lige.