Zarada raste, a Woodward najavljuje pojačanja

Premier League 25. velj 202013:25 > 13:29
(Photo by Michael Regan/Getty Images

Manchester United objavio je financijske rezultate za proteklo razdoblje od šest mjeseci, a planove kluba prokomentirao je financijski direktor Ed Woodward.

Henry Browne/Getty Images

Ed Woodward jedna je od najomraženijih osoba u Manchester Unitedu, barem ako pitate navijače. Vlasnici kluba, obitelj Glazer itekako je zadovoljna jer klub i dalje zarađuje velik novac usprkos slabijim rezultatima.

Najnovije financijsko izvješće kaže kako su komercijalni prihodi porasli za sedam posto, no bilježi se pad prihoda od prodaje ulaznica od čak 15 posto. Ipak, taj pad u klubu objašnjavaju manjim brojem domaćih utakmica, ali i onih koje privlače gledatelje, naravno to se odnosi na Ligu prvaka koja ove sezone ne stanuje na Old Traffordu.

Woodward je, pak, najavio kako klub ima strategiju razvoja koja je usuglašena sa željama trenera Ole Gunnara Solskjaera.

Nastavljamo napredovati kad je riječ o pojačavanju i izgradnji kompetitivne momčadi, s mnogim igračima koje smo doveli kao i onima koji su postali dio prve momčadi kroz poligon omladinske škole. To je baza za stvaranje dugotrajnog uspjeha, no jasno jest kako ćemo nastaviti reinvestirati zarađeni novac i dodatno pojačavati momčad igračima koje je trener poželio.’

Financijski direktor zatim se pohvalio novim sponzorskim ugovorima s tvrtkama Alibaba i Mondelez International. Puno bitnije, ipak, za Manchester United ostaje bitka za Ligu prvaka iduće sezone. Momčad je trenutno peta na ljestvici Premiershipa s tri boda manje od četvrtoplasiranog Chelseaja.