Klopp odgovorio 10-godišnjaku na neobičnu molbu

Premier League 21. velj 202010:28 > 10:37
Laurence Griffiths/Getty Images

10-godišnji navijač Manchester Uniteda zamolio je Jurgena Kloppa da prestane pobjeđivati, a na iznenađenje njegove obitelji, odgovor njemačkog trenera stigao je vrlo brzo

Mladi navijač Manchester Uniteda Daragh Carley vrlo je simpatičnim pismom u kojem je zamolio trenera Liverpoola Jurgena Kloppa da njegova momčad počne gubiti, oduševio javnost, a onda je povratnim odgovorom isto učinio i karizmatični njemački trener.

Clive Brunskill/Getty Images

Kako prenose engleski mediji, 10-godišnji dječak uputio je pismo menadžeru Redsa u sklopu školskog zadatka.

“Liverpool ostvaruje previše pobjeda. Ako pobijedite u još deset utakmica, imat ćete najdužu seriju nepobjedivosti u engleskom nogometu. S obzirom na to da sam navijač Uniteda, to me čini tužnim. Molim vas izgubite sljedeću utakmicu. Samo trebate dozvoliti vašem protivniku da zabije gol. Nadam se da sam vas uvjerio da ne osvojite ligu ili makar da ne pobjeđujete više”, poručio je mladi Daragh.

Na iznenađenje njegovih roditelja, odgovor sa Anfielda je stigao vrlo brzo, a poslao ga je sam Klopp.

“Nažalost, ne mogu ispuniti tvoju želju. Koliko god ti htio da Liverpool izgubi, moj posao je da učinim sve kako bi klub pobijedio pošto milijuni ljudi širom svijeta žele da se dogodi upravo to. Ne želim njih iznevjeriti”, napisao je Klopp.

“Na tvoju sreću, gubili smo utakmice u prošlosti i siguran sam da će se to događati i u budućnosti. Problem kada imaš 10 godina je što misliš da će stvari uvijek biti kao što su sada. Ja ti s 52 godine mogu reći da nije tako. Nadam se da ćemo ostvariti još pobjeda i da ćemo osvojiti neki trofej, a da to neće tebe razočarati. Iako su naši klubovi rivali, postoji veliko poštovanje među nama. To je ono što je najvažnije u nogometu”, lijepo je zaključio Nijemac.

Jan Kruger/Getty Images

Liverpool je trenutno prvi u Premijer ligi sa 76 bodova, čak 22 više od Manchester Cityja i naslov prvaka praktički je riješeno pitanje. Redsi u 26 odigranih utakmica u engleskom prvenstvu ne znaju za poraz – skupili su 25 pobjeda i samo jedan neriješeni rezultat!