Kreće rasulo u Cityju, Redsi kradu dvije zvijezde

Premier League 18. velj 202015:38 > 15:45
Michael Regan/Getty Images

Manchester City kažnjen je s dvije sezone zabrane igranja u Ligi prvaka, a sve će utjecati na odlazak igrača i raspad igračkog kadra

Ovog ljeta bi u Engleskoj mogli vidjeti nekoliko senzacionalnih transfera, a ‘kriva’ za sve je UEFA koja je zabranila Manchester Cityju da se u sljedeće dvije godine natječe u Ligi prvaka.

Zbog toga bi Građani mogli doživjeti brojne promjene u igračkom kadru i ostati bez nekoliko velikih zvijezda. Englezi prenose kako su u prvom redu za odlazak Sergio Aguero i Raheem Sterling, a ako je vjerovati pisanju Don Balona onda će istim putem krenuti i Kevin De Bruyne te Aymeric Laporte.

Ovaj dvojac bi, prema pisanju spomenutog izvora, mogao na ljeto krenuti u istim pravcu – u Liverpool.

Redsi su navodno zainteresirani da dovedu dvojac iz redova Građana te na taj način pojačaju konkurenciju u svom klubu i oslabe konkurenciju u sastavu koji im je već dvije godine zaredom glavni konkurent u borbi za titulu.
Odlascima De Bruynea i Laportea Građani bi izgubili mnogo i sigurno bi već tada počelo rasulo u igračkom kadru ovog kluba.

Naravno, City još uvijek ima pravo žalbe na odluku UEFA-e, a čak i da ta žalba bude odbijena ne mora značiti da će Građani doživjeti velike promjene u igračkom kadru iako se to pretpostavlja obzirom da one najveće zvijezde vjerovatno neće moći dugo bez Lige prvaka.

Ipak, City je sve njih mnogo zadužio ogromnim plaćama u proteklih nekoliko godina i ostaje vidjeti hoće li to igrači znati cijeniti u vrlo teškim trenucima za klub.

Jedan od onih koji sigurno neće napustiti klub, usprkos najavama engleskih medija, je trener Pep Guardiola. On kaže da ostaje i ako Građani ispadnu u četvrtu ligu:

‘Gledajte, ostajem ovdje, bez obzira na sve. Čak i ako nas pošalju u četvrtu ligu, ja ću još uvijek biti ovdje. Ovo je vrijeme da ostanemo ujedinjeni’, kazao je Pep jučer.

Getty Images/Clive Mason