Guardiola: Ostajem i da nas izbace u četvrtu ligu

Premier League 17. velj 202015:45 > 15:48
Michael Regan/Getty Images

Španjolski strateg ima ugovor do kraju sezone 2020./21., a 49-godišnjak ima praksu da sve dogovore sa svojim klubovima i odradi do kraja

Krovna nogometna organizacija Starog kontinenta Uefa kaznila je prvaka Engleske zbog kršenja pravila o FFP-u (financijski fair-play) i lažiranja dokumenata za sponzorske ugovore u periodu od 2012. do 2016. godine.

Naravno da je ovo jako loša vijest za City, nedostatak Lige prvaka u naredne dvije sezone mogao bi značajno unazaditi klub, ali Pep Guardiola je i pored svega spreman da ostane na klupi Građana.

Naime, nakon odluke UEFA-e, Pep je igračima otvoreno rekao da želi ostati unatoč kazni i da vjeruje da će svi igrači imati isti stav.

Shaun Botterill, Getty Images

– Ostajem ovdje, bez obzira na sve. Čak i ako nas pošalju u četvrtu ligu, ja ću još uvijek biti ovdje. Ovo je vrijeme da ostanemo ujedinjeni”, rekao je Guardiola igračima, prenosi Sky Sports.

Guardiola ima ugovor do kraju sezone 2020./21., a 49-godišnjak ima praksu da sve dogovore sa svojim klubovima i odradi do kraja.

City trenutno igra u osmini finala Lige prvaka i cilj je osvajanje tog prestižnog natjecanja.