Pep je odlučio: Lojalnost iznad svega

Premier League 16. velj 202013:59 > 14:06
Michael Regan/Getty Images

Manchester City izbačen je iz Lige prvaka za iduće dvije sezone, a u klubu s Etihada posebno su zabrinuti što to znači za njihov aktualan kadar.

Clive Brunskill/Getty Images

Tom kadru s klupe za trenere naravno pripada i Pep Guardiola. Katalonac još uvijek nije službeno obznanio kakvi su njegovi planovi ukoliko Cityjeva žalba ne naiđe na plodno tlo, međutim interne informacije govore kako je Pep odlučio ostati i zaokružiti petogodišnji ciklus na klupi Manchester Cityja. Iduće godine ističe mu ugovor.

Čelnici kluba s Etihada već su se žalili Sportskom sudu za arbitražu (CAS) u Švicarskoj, a UEFA je također odgovorila na način da se uputi požurnica kako bi se odluka o žalbi što prije donijela s namjerom da City već od iduće sezone počne s ‘odležavanjem’ kazne. U suprotnom, kazna bi mogla stupiti na snagu tek od sezone 2021/22.

Međutim, cilj Guardiolina kluba je u potpunosti poništiti kaznu, a arapski vlasnici vjeruju kako imaju više nego dobre argumente. Ipak, postoji opravdan strah da će kazna biti potvrđena, a u tom slučaju mogao bi se dogoditi egzodus najboljih igrača koji žele igrati u Ligi prvaka. Jasno, to ne znači da bi i svima bio dozvoljen odlazak, međutim u klubu bi najradije željeli izbjeći taj scenarij u svakom pogledu.