U Nantesu šokirani Cardiffovom tužbom za ubojstvo Sale!

Premier League 29. sij 202011:14 > 11:15
Mike Hewitt, Getty Images

U francuskom prvoligašu, za kojeg je posljednjeg nastupao preminuli argentinski nogometaš Emiliano Sala, šokirani su viješću da je Cardiff podnio tužbu protiv njih za ubojstvo Emiliana Sale.

Godinu dana je prošlo od tragične smrti Sale, istraga još uvijek nije dala službeni uzrok pada aviona i smrti mladog nogometaša, a tijelo pilota Davida Ibbotsona nikad nije pronađeno.

Posebna priča je odbijanje Cardiffa, u koji se Sala upravo spremao prijeći, da plati iznos koji je bio ugovoren na ime transfera preminulog igrača, a Velšani su sada otvorili i novu frontu sa ekipom iz Ligue 1.

Povezano

Prema pisanju L’ Equipea Cardif je zatražio od francuskih vlasti da pokrenu kaznenu istragu protiv Nantesa, vlasnika kluba Waldemara Kite i agenta Willieja McKaya za ubojstvo Emiliana Sale.

U Nantesu su šokirani ovom viješću i kao odgovor na ono što se događa oglasili su se priopćenjem.

“Nogometni klub Nantes apsolutno je šokiran sumanutim pokušajem Cardiffa da iskoristi veliku tragediju. Nantes je od početka imao jasan stav u ovoj situaciji. Ponašali smo se kao odgovorna strana dok je Cardiff svo vrijeme pokušavao lažnim pričama promijeniti stav javnosti o ovoj temi”, stoji u priopćenju.

“Ova očigledno medijska kampanja je toliko neprimjerena. Prije samo nekoliko dana imali smo komemoraciju za godišnjicu smrti Sale, a bliži se i Cardiffovo iznošenje slučaja pred Sudom za sportsku arbitražu – podsjetili su iz Nantesa.