Arsenalova djeca izborila osminu finala FA kupa

Premier League 27. sij 202022:44 > 22:49
Warren Little, Getty Images Sport

Nogometaši Arsenala pobjedom u gostima kod Bournemoutha (2:1) izborili su plasman u osminu finala FA kupa Engleske.

Menadžer Topnik Mikel Arteta na je teren poslao kombiniran sastav, a najmlađi igrači ekipe iz Londona opravdali su povjerenje, posebno u prvom poluvremenu kada su viđena oba njihova pogotka.

Arsenal je poveo u 5. minuti kad je 18-godišnji Bukayo Sakha snažnim udarcem pogodio mrežu domaćeg kluba na asistenciju vršnjaka Gabrijela Martinelija.

Topnici su posao završili u 26. minuti, a strijelac je nakon lijepe akcije i dodavanja Sakhe bio Edward Nketia.

Arsenal je kontrolirao događaje sve do nadoknade vremena kada je Sam Surridge uspio savladati Emiliana Martineza. Domaći su u 100. minuti imali solidnu priliku da dođu i do drugog pogotka, ali je udarac Cooka završio preko prečke.

Artetin sastav će u osmini finala gostovati članu Lige 1 (treća divizija) Portsmouthu, koji je u četvrtom kolu kupa kupa eliminirao Barnsley sa 4:2.