Savez cinično odgovorio na Kloppovu oštru kritiku!

Premier League 27. sij 202017:47 > 17:49
Catherine Ivill/Getty Images

Menadžer Liverpoola kritizirao je nogometnu organizaciju Engleske zbog toga što su ponovljeni susreti četvrtog kola FA kupa zakazani za termine koje je Premier liga odredila za zimski odmor.

Liverpool će nakon remija sa Shrewsburryjem 2:2 u četvrtom kolu kupa morati odigrati još jednu utakmicu da bi nastavio borbu na tom frontu. To će zatrpati već ionako prenatrpan raspored Redsa koji gotovo pa uopće odmor dulji od dva ili tri dana između dvije utakmice.

Klopp je rekao da njegov klub neće igrati s najboljim igračima ponovljenu utakmicu četvrtog kola jer je igračima prve momčadi obećao zimski odmor. Taj odmor je odredila Premier liga, a Klop je imao dosta oštrih riječi na račun nogometne organizacije koja je ponovljene utakmice stavila baš u vrijeme tog odmora.

FA je napravio velike napore da osigura godišnji odmor i blisko je surađivala s Premier ligom i klubovima. To je značajan novitet u engleskom nogometu i napravljen je kako bi pomogao klubovima i igračima. Pred početak aktualne sezone klubovi su prihvatili da se ponovljeni susreti četvrtog kola FA kupa igraju u tom terminu. Ova odluka će utjecati na mali broj klubova koji će morati prekinuti zimsku stanku – navodi se u priopćenju FA kupa, a posljednja rečenica miriše na poznati engleski cinizam.

Jer, kao, da ste pobijedili ne bi ste morali na reprizu, kao i većina drugih!

Liverpool je ove sezne platio ceh zbog lošeg rasporeda jer je svojevremeno ušao u četvrtfinale Liga kupa koje je raspoređeno samo dan prije utakmice svjetskog klupskog prvenstva u Kataru. Meč s Aston Villom igrali su Liverpooli najmlađi igrači te je Villa lako slavila.