Dolazi li napokon kraj muci navijača Newcastle Uniteda?

Premier League 27. sij 202014:00 > 14:01
Michael Steele/Getty Images

Vlasnik Newcastle Uniteda, Mike Ashley vrlo je blizu konačnog dogovora oko prodaje kluba saudijskom princu.

Financijerka Amanda Stavley već dvije godine pokušava pronaći bogatog investitora koji bi kupio Newcastle United, no do sada njeni napori nisu polučili uspjeh.

Međutim, čini se kako je Stavley napokon pronašla ‘zlatnu koku’. Riječ je Princu Saudijske Arabije Mohammedu bin Salmanu koji je prihvatio opciju kupnje premijerligaša, a prema navodima ljudi koji su upoznati s pregovorima, dogovor je vrlo blizu. Konačna cijena trebala biti 400 milijuna eura.

Mike Ashley vlasnik je kluba od 2007. godine kada ga je kupio za 160 milijuna eura, međutim mrska je figura među navijačima Newcastlea, posebno zbog navodne škrtosti kad je riječ o potrošnji na momčad. Navijači mu ponajviše zamjeraju što je dopustio odlazak Rafaela Beniteza, a zamijenio ga je Steveom Bruceom.

Međutim, stvari bi se i u tom pogledu trebale promijeniti ukoliko bin Salman preuzme klub, naime saudijski princ navodno je potpisao dokument kojim jamči povratak španjolskog trenera od nove sezone.

Benitez je inače trener kineskog prvoligaša Dalian Yifanga.