Težak kiks Uniteda! Solskjaeru se opasno trese stolica

Premier League 22. sij 202023:15 > 23:20
Clive Brunskill, Getty Images

Nakon poraza u najvećem engleskom derbiju protiv Liverpoola u prošlom kolu, Manchester United je večeras na svom Old Traffordu poražen i od Burnleyja - u utakmici 24. kola Premiershipa.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Burnley je zaprijetio u 25. minuti preko Wooda, ali je tada lopta otišla pored gola Manchester Uniteda.

Povezano

United je u 34. minuti imao šansu preko Martiala, ali Francuz nije uspio pogoditi.

Goste je u vodstvo doveo Chris Wood u 39. minuti. Ben Mee je jedanu dugu loptu spustio Chrisu Woodu, a ovaj ju je zakucao iza leđa Davida de Gee. Iako se možda očekivao odgovor Uniteda, u 56. minuti Burnely stiže do novog gola.

Crveni vragovi gube loptu na svojoj polovici, Wood i Rodriguez lijepo kombiniraju, a akciju završava Jay Rodriguez fantastičnim udarcem iskosa sa lijeve strane i lijepim golom za 0:2.

Manchester United je u nastavku utakmice prijetio preko Daniela Jamesa i mladog Greenwooda, ali se Burnley odlično branio, pa je do kraja ostalo 0:2.

Bila je ovo prva utakmica ove sezone na kojoj Manchester United na svom terenu nije uspio postići gol. Treba ipak dodati da se u 90. minuti zatresla mreža gola Burnleyja, ali je gol Lukea Shawa poništen zbog prekršaja u napadu.

United je ostao na petoj poziciji sa 34 osvojena boda, dok je Burnley sada 13. sa 30 bodova.