Arsenal ponovno kiksao, Wolvesi čudesno preokrenuli

Premier League 18. sij 202018:30 > 18:34
Octavio Passos / Stringer

Odigrano je šest utakmica 23. kola Premier lige, u kojima je viđeno nekoliko jako zanimljivih rezultata.

Arsenal je napravio novi kiks na domaćem terenu. Ekipa Mikela Artete prokockala je pobjedu protiv Sheffielda. Martinelli je doveo Arsenal u vodstvo u 45. minuti, ali Fleck je golom u 83. minuti donio bod gostima.

Veliki preokret napravila je ekipa Wolverhamptona na gostovanju kod Southamptona. Bednarek je doveo domaće u vodstvo u 15. minuti, a Long je u 35. minuti pogodio za 2:0.

Preokret Wolvesa pokrenuo je Neto golom u 53. minuti. Izjednačenje je u 65. minuti donio Jimenez golom sa bijele tačke, a isti igrač je u 76. minuti pogodio za potpuni preokret Wolverhamptona i slavlje 3:2. Odličan je bio i Adama Traore sa dvije asistencije.

Brighton i Aston Villa su podijelili bodove. Trossard je u 38. minuti doveo Brighton u vodstvo, ali je Jack Grealish postavio konačan rezultat 15 minuta prije kraja utakmice.

West Ham i Everton su također odigrali 1:1. Oba gola viđena su u prvom poluvremenu i to u roku od četiri minute. Diop je u 40. minuti doveo West Ham u vodstvo, a Calvert-Lewin je donio bod Evertonu.

Ekipa Norwicha upisala je jako važnu pobjedu u borbi za opstanak na domaćem terenu protiv Bournemoutha. Gol odluke postigao je Pukki i to sa bijele točke.