Rapsodija Građana u Birminghamu, hat-trick Aguera

Alex Livesey/Getty Images

U 22. kolu Premier lige Građani su kao gosti razbili Aston Villu

Očito je trebalo Manchester Cityju da se na nekome ispuše. Nažalost po navijačima u Birminghamu, to je bila Aston Villa koja je stradala sa čak 6:1.

Golijadu je u 22. kolu engleskog Premiershipa otvorio Alžirac Riyad Mahrez koji je u šest minuta riješio sve dileme. A onda na scenu stupa najbolji strani strijelac u povijesti Premier lige. Aguero je zabio za 3:0 čime se izjednačio s Thierryjem Henryjem na listi najboljih strijelaca sa 175 golova, a onda ga je i preskočio čime je imao 176.

U završnici drugog dijela Mahrez je upisao i asistenciju za Aguera koji u ovom trenutku ima 177 pogodaka, čime se izjednačio na četvrtom mjestu sa trenerom Chelseaja Frankom Lampardom. Treći je Andrew Cole sa 187 pogodaka, drugo mjesto drži Wayne Rooney sa 208 pogodaka, dok prvo mjesto na ljestvici najboljih strijelaca drži legendarni Alan Shearer koji je na brojci od čak 260 pogodaka.

Argentinac je napravio još jedan pothvat upisavši rekordni 12. ‘hat-trick’ u povijesti Premiershipa. Aguero je do sada dijelio vrh ljestvice zajedno s Alanom Shearerom, dok je treći Robbie Fowler s devet ‘hat-trickova’.

Počasni pogodak za domaćine postigao je Anwar El-Ghazi u zadnjoj minuti susreta iz kaznenog udarca.

Ovim slavljem momčad Pepa Guardiole preskočila je Leicester na drugoj poziciji te sada imaju 47 bodova, dok su Lisice sada treće sa dva boda manje.