11.01.2020 | 16.50 > 16:54

'Topnici' opet kiksali i uzeli samo bod kod Palacea

Do kraja utakmice obje ekipe su imale prilike za pobjedu, no rezultat se nije mijenjao. Arsenal je sada 10. nakon 22 utakmice u Premiershipu, dok je Palace jedno mjesto iznad.

Arsenal je u prvoj utakmici subotnjeg programa 22. kola Premier lige na gostovanju kiksao kod Crystal Palacea odigravši 1:1.

Već u 12. minuti Topnici su poveli preko Aubameyanga koji je lagano poentirao nakon majstorske asistencije Lacazettea. Vodili su gosti do 54. minute kada je Ayew izjednačio uz puno sreće. Opalio je ljevicom nakon dodavanja Kouyatea, a lopta se odbila od bloka Davida Luiza i ušla u mrežu.

Sport klub

Samo 13 minuta nakon izjednačujućeg pogotka, strijelac Arsenalovog gola Aubameyang dobio je crveni karton za vrlo ružan start. Glavni sudac utakmice Tierney prvo je pokazao žuti karton Gaboncu, ali nakon intervencije VAR-a napadač je zasluženo dobio crveni karton. U potpunosti je zakasnio u duelu i uklizao točno na gležanj Meyera koji može biti sretan što nije završio s puknućem noge. Ipak, start je i dalje bio vrlo neugodan pa je morao napustiti igru minutu kasnije.