Pep pravi čistku u Cityju, dolaze brojna nova imena

Premier League 9. sij 202016:31 > 16:34
Shaun Botterill / Staff

Menadžer Manchester Cityja Pep Guardiola planira na kraju sezone uveliko promijeniti igrački kadar.

Guardiola je već otpisao nekoliko nogometaša koji će na kraju sezone napustiti klub jer želi dovesti nova pojačanja. Španjolski stručnjak je predočio svoj plan čelnicima kluba koji su mu i ovaj put omogućili ogroman novac za pojačanja.

Engleski mediji prenose da će Guardiola napraviti čak pet promjena u početnom sastavu. Njegov cilj je sa Cityjem osvojiti Ligu prvaka, ali je svjestan da trenutno baš i nema momčad za to ostvarenje.

Navodno, Guardiola u svoj sastav želi dovesti novi stoperski dvojac, a to su Ruben Dias iz Benfice, te Pau Torres koji je član Villarreala. Tako bi Stones i Otamendi bili na transfer listi, dok bi Laporte preselio na klupu za rezerve.

Također, Guardiola želi pojačanje na lijevom beku jer nije zadovoljan igrama Zinchenka, Mendyja i Angelina. Na meti se nalazi Ben Chilwell koji pruža sjajne partije ove sezone u dresu Leicestera.

Ni vezna linija neće ostati netaknuta. David Silva napušta klub na kraju sezone, a umjesto njega mogao bi stići Saul Niguez iz Atletico Madrida koji je već dugo vremena na meti Guardiole.
Mike Hewitt / Staff