Gabriel Jesus donio Cityu trobod, Moyes slavio u debiju

Premier League 1. sij 202020:48 > 20:55
Alex Livesey, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya slavili su u dvoboju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva kod kuće protiv Evertona s 2-1.

Pep Guardiola uspio je nadmudriti Carla Ancelottija na Etihadu i doći do nove pobjede. City je ofanzivno krenuo od samog početka i imao nekoliko dobrih šansi, ali Everton se uspješno branio.

City je uspio zabiti gol u finišu prvog poluvremena preko Mahreza, no isti je opravdano poništen zbog zaleđa. Međutim, domaća momčad je na startu drugog dijela uspjela slomiti otpor Evertona

Manchester City je poveo u 51. minuti kada je Gundogan odlično uposlio Gabriela Jesusa koji pogađa za 1:0. Brazilac je i sedam minuta kasnije bio u centru pažnje.

Ovaj put asistirao mu je Mahrez, a Gabriel Jesus postiže svoj drugi gol za 2:0. Ipak, Everton je u 71. minuti došao do gola za 2:1 kada je Richarlison iskoristio pogrešku Claudia Brava koji je poklonio loptu protivnicima.

Everton je do kraja dvoboja pokušao doći nekako do boda, ali gosti više nisu imali snage da ugroze gol Claudija Brava, te je ostalo 2:1.

City je i dalje trećeplasirani i sada ima 44 boda, dok je Everton deseti sa 25 bodova.

David Moyes je pobjednički krenuo na klupi West Hama. ‘Čekićari’ su bez problema pobijedili oslabljeni Borunemouth sa 4:0. Vrijedi izdvojiti prekrasan pogodaka Hallera u 25. minuti.

Treća utakmica u ovom terminu završila je neriješeno 1:1. Posljednji Norwich dugo je vodio protiv Crystal Palacea, ali su gosti iz Londona izjednačili pred kraj susreta i izbjegli poraz.