Arsenal napokon odigrao kako treba, pao je United!

Julian Finney, Getty Images Sport

Arsenal je upisao vrijednu pobjedu na Emiratesu protiv Manchester Uniteda 2:0.

(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Arsenal je odlično otvorio večerašnju utakmicu i poveo već u osmoj minuti. Sead Kolašinac je sjajno probio po lijevo strani i ubacio u sredinu, a na loptu je natrčao Pepe koji pogađa za 1:0.

Topnici su nakon vodstva nastavili s jako dobrom igrom. Pepe je ponovo zaprijetio De Gei s dvadesetak metara, ali je ovaj put stativa spasila golmana Uniteda.

U samoj završnici prvog dijela Arsenal je udvostručio prednost. Nakon kornera i konfuzije u odbrani u petercu Crvenih vragova najbolje se snašao Sokratis koji je zakucao loptu u mrežu i povisio na 2:0.

Početkom drugog dijela Topnici su mogli i do trećeg gola. Odličnu šansu imao je Toreira koji je šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je lopta otišla tik pored stative gola gostiju.

United se u nastavku susreta oslobodio pritiska i preuzeo je incijativu na sredini terena. Gosti su zaprijetili u nekoliko navrata, ali je Leno uspio sačuvati svoju mrežu.

Arsenal je ovom pobjedom prekinuo seriju od četiri utakmice bez pobjede, te je sada na desetom mjesto sa 27 bodova. United je peti i ima četiri boda više od večerašnjeg protivnika.