SK Nova godina: United na Emirates, Ancelotti na Etihad

Premier League 1. sij 202012:58 > 13:05
Francesco Pecoraro/Getty Images

Na terene će danas u sklopu 21. kola svi premijerligaši osim Liverpoola i Sheffield Uniteda, a sve utakmice možete pratiti na Sport Klub kanalima

Još jedan veliki dan je pred obožavateljima engleskog nogometa. Na terene će danas u sklopu 21. kola svi premijerligaši osim Liverpoola i Sheffield Uniteda, koji će svoj zaostali susret 20. kola odigrati sutra navečer. Sve susrete ćete naravno, moći pratiti u izravnom prijenosu na našim Sport Klub kanalima.

Arsenal – Manchester United (21:00, Sport Klub 1)

Središnja utakmica dana je ona posljednja u 21 sat navečer, kada će na Emiratesu snage odmjeriti Arsenal i Manchester United. Dva velika imena i kluba čija forma ove sezone ne daje naslutiti ni približno takvu povijest. United je na petom mjestu s 31 bodom i 24 boda zaostatka za vodećim Liverpoolom, Arsenal – 12. s 31 bodom zaostatka! Promjena trenera kod Topnika zasad nije donijela ništa dobro, u posljednja četiri kola imaju dva remija i dva poraza, United je u mnogo boljoj formi i s pobjedama u posljednje dvije utakmice kao favorit će izići pred tribine Emiratesa.

Oba sastava muku muče s ozljedama – novom treneru Arsenala Arteti nedostaju Chambers, Kolašinac, Sokratis i Tierney, a pod upitnikom su i Bellerin, Holding, Xhaka… Solskjaer ne može računati na Baillyja, Fosu-Mensaha, McTominayja i Roja, a zbog lakše viroze upitan je i motor veznog reda Pogba. Hoće li United nastaviti uspon prema vrhu ljestvice ili će Arsenal izboriti priliku za oživjeti sezonu, provjerite na Sport Klubu 1 u 21 sat.

Manchester City – Everton (18:30, Sport Klub 1)

Druga najatraktivnija utakmica je ona između Manchester Cityja i Evertona. Jasno je tko je veliki favorit na Etihadu, no kad na klupi protivničke momčadi sjedi Carlo Ancelotti, ma kakva ona bila, to se mora promatrati u posebnom kontekstu.

City je dan nakon Štefanja upisao poraz od Wolvesa i time se vjerojatno oprostio od naslova, Everton s druge strane s Ancelottijem na klupi ima dvije pobjede u posljednja dva susreta.

Guardioli nedostaju Laporte i Sane, Ancelottiju Gbamin, Gomes i Iwobi. Izravan prijenos je u 18:30 na Sport Klubu.

Osim ove dvije najuzbuljivije, na kanalima Sport Kluba možete pratiti i sve preostale susrete Premier lige:

Brighton – Chelsea (13:30, Sport Klub 1)
Burnley – Aston Villa (13:30, Sport Klub 5)
Newcastle – Leicester (16:00, Sport Klub 5)
Southampton – Tottenham (16:00, Sport Klub 1)
Watford – Wolves (16:00, Sport Klub 2)
Norwich – Crystal Palace (18:30, Sport klub 3)
West Ham – Bournemouth (18:30, Sport Klub 5)