Stigao iz Napolija, a sad im krade najboljeg igrača

Premier League 27. pro 201922:00 > 22:05
Jan Kruger Getty Images Sport

Carlo Ancelotti vratio se na Otok nakon teškog razdoblja u Napoliju, a sad im sprema pravu 'osvetu'

Carlo Ancelotti je nakon lošeg starta sezone i izuzetno turbulentnog razdoblja pod Vezuvom, napustio Napoli i novi angažman pronašao u Evertonu.

Talijanski strateg je jučer po prvi put vodio ekipu Evertona s klupe, a njegov debi je protekao uspješno s obzirom da su Karamele upisale trijumf.

Savladan je na Goodisonu Burnley, sa 1:0, a Ancelotti je nakon dvoboja izjavio da je posebno zadovoljan defanzivom svoje ekipe.

Napadački dio bi se mogao ‘doraditi’, a Ancelotti već traži pojačanja za zimski prijelazni rok.

Sada su se pojavile špekulacije da bi Ancelottijevo prvo pojačanje moglo stići baš iz Napolija.

Navodno je na meti Evertona i Ancelottija Lorenzo Insigne, omaleni ofanzivac Napolija koji i nije u najboljim odnosma s upravom svog kluba, pogotovo nakon ‘pobune’ na San Paolu.

Istina, špekuliralo se da nije bio u najboljim odnosima ni s Ancelottijem, ali njegove nogometne kvalitete su ipak neupitne.

Bez obzira na zategnute odnose, odlazak Insignea bi bio veliki udarac za Napoli.

Međutim, Insigneov ugovor s Napolijem traje do 2022. godine, pa je ovo možda i jedna od posljednjih prilika da klub sa San Paola zaradi ozbiljan novac od njegove prodaje.

Francesco Pecoraro/Getty Images