Arteta spreman za prvi transferni šok u Arsenalu!

Premier League 25. pro 201915:41 > 15:42
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Mikel Arteta već je unio neke promjene u načinu kako se pristupa treningu u Arsenalu, momčad je trenirala u rano Božićno jutro, međutim najviše se ipak govori o mogućim pojačanjima u siječanjskom prijelaznom roku.

Francesco Pecoraro/Getty Images

Arsenal je poslao službenu ponudu za braniča Napolija, Kalidou Koulibalyja vrijednu 40 milijuna eura. U ponudu, prema navodima engleskih medija, uključen je i Lucas Torreira.

Jedan od novinara koji prate zbivanja u Arsenalu, Ian McGarry proklamirao jest kako je i sam dobio informaciju o prioritetima novog trenera Mikela Artete kad je riječ o pojačanjima.

Mogu potvrditi kako sam doznao da je Arsenal ponudio razne opcije za Kalidou Koulibalyja uključujući novac + Lucas Torreira. Ipak, koliko saznajem, vlasnik Napolija Aurelio De Laurentis želi novac do maksimalnog iznosa kojeg može dobiti za jednog od svojih najvažnijih igrača,’ kazao je McGarry.

Engleski mediji pak spominju kako se sve više klubova interesira za Seada Kolašinca pa je lako moguće da će Arsenal prodajom BiH igrača pokušati prikupiti sredstva za obrambenog igrača koji je u Napoli stigao prije pet godina iz belgijskog Genka.

Koulibaly je podrijetlom Senegalac, ali rođen u Francuskoj, protekle dvije godine čitav niz klubova pokazao je interes za njegove usluge, a najviše se spominjao moguć transfer u Manchester United. Smatran je jednim od najboljih obrambenih igrača na svijetu.

Debi Mikela Artete na klupi Arsenala možete pratiti u četvrtak od 16 sati uz izravan prijenos na kanalu Sportklub 1. Topnici će gostovati kod Bournemoutha.