City slavio na Etihadu, smanjili zaostatak za Redsima

Lintao Zhang, Getty Images Sport

Građani su u 18. kolu engleske lige bili bolji od Leicestera 3:1 i tako došli na bod zaostatka u Premiershipu za izabranicima Brendana Rodgersa

Manchester City je u 18. kolu Premiershipa svladao Leicester i tako došao na jedan bod od Lisica koji su i ovim porazom ostali drugi.

Jamie Vardy opet je bio u jednom trenutku heroj Lisica kada je u 22. minuti na sjajno proigravanje Barnesa šokirao Etihad. Samo osam minuta kasnije Građani izjednačuju pogotkom Riyjada Mahreza. U 43. minuti City je dobio kazneni udarac, ali treba reći kako je jedanaesterac itekako sumnjiv s obzirom da je glavni sudac Mike Dean konzultirao VAR i dobio potvrdu. Siguran izvođač s bijele točke bio je Ilkay Gundogan.

Konačnih 3:1 potvrdio je Gabriel Jesus u 69. minuti na majstorsku asistenciju Kevina De Bruynea.

Ovom pobjedom Guardiolina momčad ostala je na trećem mjestu sa 38 bodova, dok bod više ima drugoplasirani Leicester. Liverpool je i dalje na vrhu sa 49 bodova, ali oni ovaj vikend nisu igrali protiv West Hama zbog obaveza na klupskom Svjetskom prvenstvu u Dohi gdje igraju finale protiv brazilskog Flamenga.