Preokret na pomolu? Everton nije potvrdio Ancelottija

Premier League 17. pro 20198:57 > 9:00
Francesco Pecoraro/Getty Images

Gotovo svi engleski mediji su sinoć prenijeli informaciju da je Carlo Ancelotti dogovorio sve uvjete i da preuzima Everton.

Povodom ovih nagađanja kasno sinoć oglasio se preko Twittera i klub s Goodison Parka iz kojeg poručuju da ni s kim još ništa nije dogovoreno.

“U 11 dana otkad je Marco Silva napustio klub, uprava Evertona je radila na tome da imenuje novog trajnog trenera – i održano je nekoliko sastanaka s potencijalnim kandidatima. Možemo potvrditi da do sada nije podnesena nijedna ugovorna ponuda i nijedan kandidat se nije odlučio povući iz postupka”, navodi se iz kluba.

Engleski mediji inače prenijeli su informaciju da je talijanski strateg samo načelno postigao dogovor s Evertonom, a to svakako znači da još ništa nije potpisano. Ipak, treba vjerovati uvijek dobro informiranim Englezima i sigurni smo da će skoro doći i potvrda onoga što su oni najavljivali.

Inače, Ancelotti je otkaz na klupi Napolija dobio prije tačno tjedan dana, a naslijedio ga je Gennaro Gattuso.