Vau, kakav šamar je Wenger upravo opalio Arsenalu!

Premier League 12. pro 201918:06 > 18:09
Henry Browne/Getty Images

Legendarni menadžer Arsenala Arsene Wenger rekao je da menadžer ne može biti glavni krivac za loše rezultate nakon najlošijeg niza bivšeg kluba nakon više od 40 godina.

Francuski stručnjak napustio je Topnike u ljeto 2018. nakon što je u klubu proveo 22 godine. Iz londonskog kluba je otišao nakon niza razočaravajućih sezona, Arsenal je posljednju titulu osvojio 2004. godine, a od tada samo tri trofeja u FA kupu.

Wengera je na klupi nasljedio Unai Emery, koji je i sam nedavno dobio dobio otkaz nakon najlošijeg niza kluba još od 1977. godine. Gunnersi nisu slavili u osam uzastopnih utakmice PL-a do ponedjeljka kad su preokrenuli West Ham United.

– Kad sam stigao u Arsenal, bilo nas je 80. Kada sam otišao, bilo je 750 ljudi. A kada je toliki broj ljudi u jednoj organizaciji, svatko razmišlja da spasi sam sebe, više nego da napreduje – rekao je Wenger pa nastavio rigati vatru:

– Moje najveće žaljenje je što je Arsenal od ljudskog kluba postao neljudski, s ogromnom administrativnom težinom. Prije deset godina biste vidjeli momka koji je dobar, doveli biste ga, dali mu trenerku i bio bi dio momčadi. Ali, to je prošlost. Sada, ako želite novog fizioterapeuta, morate pregledati 300 prijava. Tako sam osjećao da mi je klub, mic po mic, izmicao iz ruku.

Emeryja je na klupi na privremenoj osnovi nasljedio bivši igrač Frederik Ljungberg. Glavni kandidati za upražnjeno mjesto na Emiratesu su Carlo Ancellotti, Max Allegri, Mikel Arteta, Niko Kovač.