Povratak u Premier Ligu: Posrnuli velikan želi Ibru!

Sean M. Haffey/Getty Images

Sudbina Zlatana Ibrahimovića još je uvijek nepoznata, no situacija iz dana u dan dobiva nove obrate.

Jedan od najboljih napadača svih vremena napustio je Los Angeles Galaxy, a iako već sada ima 38 godina na leđima, o prekidu karijere ni ne razmišlja.

Mnoštvo je klubova koji su u ovom trenutku zainteresirani za Ibrahimovićeve usluge, spominju se Bologna, Milan, zatim Napoli, a posljednji koji se uključio u borbu je posrnuli engleski velikan Everton.

Tako barem navode engleski mediji, prema čijim su navodima čelnici kluba s Goodison Parka stupili u kontakt s njegovim agentom Minom Raiolom kako bi vidjeli je li Ibrahimović zainteresovan za povratak u Premier ligu.

Navodno su na Goodison Parku pripremili Ibrahimoviću ponudu po kojoj bi na godišnjem nivou zaradio četiri milijuna eura, što bi ga čunilo najplaćenijim nogometašem Evertona, odmah iza Bernarda.

Kako Ibrahimović još nije odlučio gdje će nastaviti karijeru, nema sumnje da će saga oko njegove budućnosti i dalje biti jedna od glavnih tema u sportskim medijima.