City doživotno izbacio rasista s Etihada (VIDEO)

sportklub

Igrala se 67.minuta kada se na Etihadu dogodio rasistički ispad, a glavna žrtva bio je igrač Uniteda Fred

Manchester United slavio je kao gost na Etihadu protiv Manchester Cityja golovima Rashforda i Martiala.

No, ono što je bacilo sjenu na taj susret je rasistički ispada koji se dogodio sredinom drugog poluvremena. Naime, u 67. minuti Fred se spremao izvesti korner, a kamere su ulovile jednog čovjeka koji oponaša majmuna. Osim toga, navijači Cityja su dio oko korner zastavice zasuli raznim predmetima poput boca i upaljača.

Trener Crvenih vragova Ole Gunnar Solskjaer pozvao je City da navedenog čovjeka zauvije izbace sa stadiona, što su Građani na kraju i potvrdili.

Svjesni smo da postoji video na društvenim mrežama koji prikazuje navijača koji rasistički gestikulira prema gostujućim igračima. Klub u suradnji s policijom Manchestera radi na utvrđivanju svih koji su u tome sudjelovali, kao i na slučaju bacanja predmeta u teren. Klub se drži nulte tolerancije prema bilo kakvoj vrsti diskriminacije i ako se ikome dokaže rasističko vrijeđanje, bit će mu zabranjen pristup do kraja života’ – stoji u priopćenju Cityja.