07.12.2019 | 18.16 > 18:22

Redsi i dalje u pobjedničkoj seriji, Lovren ozlijeđen

Liverpool FC

I dalje ništa novo u Premier ligi, Liverpool je nakon 16. odigranih kola upisao 15. pobjedu u sezoni protiv Bournemoutha

Liverpool i dalje melje, Kloppov stroj ove sezone nema milosti prema nikome u engleskom prvenstvu, a nova žrtva bio je Bournemouth kojega su u gostima svladali s 3:0

Mrežu domaćina načeo je Alex Oxlade-Chamberlain nakon prekrasnog proigravanja kapetana Jordana Hendersona u 35. minuti. Samo pet minuta kasnije pojavljuju se prvi problemi za Kloppa, ali i za Zlatka Dalića s obzirom da je Dejan Lovren izašao zbog ozljede, odnosno zbog istegnuća tetive i još nije poznato koliko će pauzirati.

U završnici prvog poluvremena na 2:0 je povisio Naby Keita na asistenciju Mohameda Salaha, a u 54. minuti zamijenili su uloge kada je Keita bio asistent, a Salah strijelac za konačnih 3:0.

Ovom pobjedom Liverpool je i dalje prvi nakon 16 odigranih kola, i to uz fantastičan učinak od 15 pobjeda i samo jednog remija.

Tottenham Hotspur je stigao na peto mjesto ljestvice uvjerljivom 5-0 (3-0) domaćom pobjedom protiv Burnleya. Dva gola postigao je Kane (4, 54), a po jedan Moura (9), Son (32) i Sissoko (74).