Zašto je Rodgersov Leicester bolji od Ranierijevog

Ian MacNicol/Getty Images

Leicester City ove je sezone zaista izvanredan - a po svim relevantnim statističkim podacima su bolji čak i od one sezone kada su izveli neviđeno čudo te 2015./16. godine osvojili naslov engleskog prvaka

U engleskom prvenstvu imaju sedam uzastopnih pobjeda, zabijaju 2,3 pogotka po utakmici, a Jamie Vardy je prvi strijelac prvenstva s 14 pogodaka.

Leicester City ove je sezone zaista izvanredan – Brendan Rodgers podigao je ovaj klub na razinu više, razinu koja je bolja čak i od one kada su izveli neviđeno čudo te 2015./16. godine osvojili naslov engleskog prvaka.

Gotovo je sigurno da bi Leicester u ovom trenutku bio prvi na tablici da Jurgen Klopp od Liverpoola nije napravio stroj koji melje sve pred sobom. Zanimljiva je činjenica da je ovaj Rodgersov Leicester po svim statističkim podacima bolji od onog Ranierievog koji je trijumfirao na kraju sezone. U te kategorije treba ubrojiti postignute pogotke, primljene pogotke, upućene udarce, posjed lopte te prosjek osvojenih bodova po utakmici.

Rodgers je u još jednoj stvari nadmašio Ranierija. Lisice su ostvarile pobjedu u posljednjih osam susreta, a to je klubu s King Powera prošli put za rukom pošlo u sezoni 1962/63.

Koliko su moćni te bok uz bok s trenutnim vladarima engleskog nogometa, govori i podatak kako je klub od dolaska Rogersa na klupu 3. ožujka osvojio 52 boda u 25 utakmica (16 pobjeda, četiri remija i pet poraza). U tom razdoblju efikasniji su bili samo – Liverpool i City.

U trenutnom poretku engleskog prvenstva Leicester s 35 bodova za Redsima kaska osam bodova, a tri boda bježi Cityju. U raspravama o bitci za titulu u Engleskoj spominju se samo Liverpool i Guardiolina momčad. No, nakon ovako impresivnih izvedbi, nameće se pitanje može li Lester ugroziti Liverpool u borbi za naslov.