05.12.2019 | 23.09 > 23:14

Novi debakl Arsenala, ima li kraja ovom sramoćenju?

U 15. kolu Premier lige Arsenal je na Emiratesu poražen od Brightona rezultatom 2:1.

Sead Kolašinac, Mesut Ozil

Michael Regan/Getty Images

Na ovaj način su Topnici nastavili užasnu seriju. Posljednju pobjedu u Premiershipu su ubilježili još 6. listopada ove godine.

Brighton je u susret ušao bez respekta prema londonskoj momčadi, a gosti su do vodstva stigli u 36. minuti nakon što se Webster odlično snašao nakon gužve pred golom Topnika.

Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor, da bi privremeni šef struke Freddie Ljungberg na poluvremenu ubacio Pepea i promijenio raspored igrača na terenu.

Vrlo brzo nakon početka drugog poluvremena Arsenal je izjednačio. Ozil je ubacio, a Lacazzette uspio glavom poslati loptu u mrežu Brightona.

Bolje je igrao Arsenal, napadao i nakon gola za izjednačenje, a mreža gola Brightona se zatresla i u 65. minuti. Ipak, gol Davida Luiza je opravdano poništen zbog zaleđa.

Arsenal od 70. minute doslvono staje, a Brihgton polako "dolazi sebi". Krenuli su gosti s napadima, a u 80. minuti su uspjeli stići do novog vodstva i pobjede. Strijelac gola za 1:2 je bio Neal Maupay.

Brihgton je ovom pobjedom prekinuo niz poraza i sa nova tri boda skočio na 13. poziciju. Arsenal je 10. sa 19 bodova. U posljednjih pet mečeva Premiershipa Topnici su na omjeru od tri remija i dva poraza.