David Ramos, Getty Images

05.12.2019 | 22.28

"Svrake" iznenadile Sheffield, kapetan ponovno najbolji

Nogometaši Newcastlea pobijedili su Sheffield United u gostima u utakmici 15. kola Premier lige rezultatom 2:0.

Jonjo Shelvey, Newcastle, Njukasl

Alex Livesey, Getty Images Sport

Gosti sa St. James Parka su odlično otvorili večerašnju utakmicu i stigli do prednosti već u 15. minuti kada je sjajan gol glavom postigao Saint-Maxmin za 0:1.

Sheffield je pokušao brzo se vratiti u meč i imao je nekoliko dobrih prilika nakon primljenog gola, ali rezultat se nije mijenjao. Domaći su napravili veliki pritisak početkom drugog dijela, ali nisu imali rješenje za obranu gostiju.

U 70. minuti Newcastle je riješio sve dileme u ovom susretu kada je postigao drugi gol. Caroll je upisao asistenciju, a gol za konačnih 0:2 postigao je Shelvey.

Newcastle je sada na 11. mjestu sa 19 bodova koliko ima i Sheffield, ali se zbog bolje gol razlike ova momčad se nalazi na devetoj poziciji.