VIDEO: Ole sredio Mourinha, Leicester osam u nizu!

Michael Regan/Getty Images

Manchester United nanio je prvi poraz Joseu Mourinhu na klupi Tottenhama, u sjajnoj utakmici na Old Traffordu junak domaće momčadi bio je Marcus Rashford.

Sjajan dan engleskog nogometa mogli ste ispratiti u programu Sportkluba.

Derbi dana igran je na Old Traffordu gdje se gotovo godinu dana otkada je dobio otkaz vratio Jose Mourinho, ovoga puta kao trener Tottenhama. Momčad Manchester Uniteda krenula je vrlo agresivno, a posebno se istaknuo Marcus Rashford koji je u prvom dijelu dvoboja odigrao možda i najbolje poluvrijeme sezone. Rashford je i postigao vodeći pogodak na utakmici nakon nespretne reakcije vratara Spursa, Paola Gazzanige. Ipak, prije kraja poluvremena konfuzna reakcija obrane domaćina izbacila je u priliku Deleja Allija koji izjednačuje rezultat. U četvrtoj minuti nastavka Rashford je ponovio bio u akciji, srušio ga je Sissoko, a sudac Tierney pokazao je na bijelu točku. Napadač Uniteda bio je precizan.

Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea koji je svladao neugodnu Aston Villu. Plavi si nisu smjeli dopustiti novi domaći kiks nakon poraza od West Hama proteklog vikenda, a pozitivan ishod najavio je Tammy Abraham koji je svom bivšem klubu postigao gol. U završnici prvog dijela utakmice gosti su izjednačili preko Trezegueta da bi Mason Mount u četvrtoj minuti nastavka vratio Chelsea u vodstvo.

Leicester je teškom mukom slomio otpor najgore momčadi lige Watforda, Jamie Vardy zabio je s bijele točke. Bio je to njegov 15 gol sezone čime je dodatno povećao prednost na vrhu ljestvice strijelaca. James Maddison potvrdio je pobjedu u sudačkoj nadoknadi. Watford traži novog trenera, a u ovom dvoboju momčad je vodio Hayden Mullins. Lisicama je ovo osma uzastopna pobjeda u svim natjecanjima.

Wolverhampton je također nastavio sa vrlo dobrom formom, pobjedom od dva gola razlike protiv West Hama stigli su do osme povezane utakmice bez poraza. Strijelci su bili Dendoncker i Cutrone.

U derbiju začelja Southampton je svladao Norwich, golove su postigli Ings i Bertrand dok je počasni pogodak za goste zabio Pukki.

Na vrhu ljestvice ostao je Liverpool s pet bodova više (utakmica manje) od Leicestera, Manchester City je treći s 32 boda. Na začelju ostaje Watford s 8 bodova.

Rezultati:
Chelsea-Aston Villa 2:1