Bilić: Championship je Rocky, a Premier liga Rocky 5'

George Wood/Getty Images

WBA je neporažen u posljednjih devet prvenstvenih susreta, a u 18. kola upisali su tek jedan jedini poraz. Večeras od 20:45 na SK1 pratite njegov dvoboj s Prestonom

Slaven Bilić uživa u nogometu u Engleskoj. Nakon što je proveo neko vrijeme zaposlen kao stručni sukomentator na britanskim TV postajama, Bilić je danas menadžer West Bromwich Albiona, s kojim se nalazi na drugom mjestu Championshipa, drugog razreda engleskog nogometa.

Bod više ima Leeds United, ali i utakmicu više. Svoj zaostali susret 19. kola Bilić će odigrati večeras u velikom derbiju Championshipa, kada će na Deepdaleu gostovati kod šestoplasiranog Prestona (prijenos na SK1 u 20:45).

Uoči tog susreta, Bilić je dao jedan ležeran intervju za Sky Sports, u kojem je pričao o svom odrastanju i nogometnom putu.

“U ranim devedesetim godinama, europske zemlje nisu bile previše otvorene prema strancima, posebice onima iz malih zemalja odakle i ja dolazim. U svom vremenu u Karslruheru, a zatim i u West Hamu, služio sam kao svojevrsni ambasador Hrvatske”, prisjetio se Bilić.

Povratak u West Ham, klub čije je boje branio velik dio svoje karijere, za njega je bio iznimno emotivan.

“Poseban je osjećaj vratiti se kao menadžer u klub za koji si igrao. To nije klišej, bili smo još uvijek na istom stadionu na kojem sam i ja igrao, osjećaj je bio nevjerojatan, kliknuo sam s igračima i imali smo fantastičnu sezonu, pobijedili smo većinu velikih klubova”, prisjetio se Slaven.

Nakon užasnog početka sezone 2017./2018. Bilić je dobio otkaz, uslijedila je kratka epizoda u Saudijskoj Arabiji, a zatim je Slaven nakon kratke odvojenosti od travnjaka preuzeo West Brom.

“Ovo je staromodni klub, ali na dobar način. Onako obiteljski, a ja volim takve vrijednosti. Dogovorili smo se u roku od nekoliko sati. Nisam znao da će biti baš ovako, ali imao sam dobar osjećaj u vezi ovog kluba. Volim ovaj teren, miris trave, nisam u hotelu s pet zvjezdica, no imam sve što mi treba”, jednostavno će Bilić.

Otkriva da je cilj čelnika bio pomladiti momčad i vratiti se u Premier ligu kroz dvije, tri sezone, no kako stvari stoje, Biliću bi to moglo poći za rukom već ove sezone, iako to nije bio imperativ.

Nakon što je radio kao menadžer u oba razreda, Bilić je usporedio Premier ligu s Championshipom.

“Slušajte, Championship je kao Rocky, dok je Premier liga kao Rocky 5”, nasmijao se Slaven, otkrivajući time kako više cijeni autentičnost naspram glamura i showa Premier lige.

West Bromwich Albion je neporažen u posljednjih devet prvenstvenih susreta, a u 18. kola upisali su tek jedan jedini poraz. Pobjedom kod Prestona večeras ponovno bi se vratili na vrh Championshipa. Stoga od 20:45 (SportKlub 1) držimo fige za Slavena!