Emeryju odbrojani dani: Arsenal želi trenera Wolvesa

Premier League 27. stu 201917:11 > 17:13
Clive Mason/Getty Images

Čelnici Arsenala polako gube strpljenje s Unaijem Emeryjem, a britanski mediji pišu da su već kontaktirali njegovu potencijalnu zamjenu

Unai Emery polako gubi konce u Arsenalu. U engleskom prvenstvu nalazi se tek na osmom mjestu s čak 19 bodova minusa u odnosu na vodeći Liverpool, tok mu je pozicija koja jamči Ligu prvaka udaljena za osam bodova. Stoga su čelnici Topnika aktivni na tržitu u potrazi za njegovom eventualnom zamjenom.

A prema pisanju Daily Maila već su kontaktirali jednog trenera i to trenutačnog zauzetog. U pitanju je Nuno Espirito Santo, koji već dvije sezone sjajno vodi Wolverhampton. Prošle je sezone portugalski trener s Vukovima osvojio sedmo mjesto u Premiershipu, dok je ove peti s bodom više od Arsenala.

Raul Sannlehi, koji je u Arsenalu zadužen za prijelazni rok, u odličnim je odnosima s Jorgeom Mendesom, menadžerom Espirita Santa, pa je preko njega kontaktirao bivšeg trenera Valencije i Porta.

Problem je što Portugalac s Wanderersima ima ugovor do ljeta 2021. godine, a Wanderersi ga se sigurno ne žele odreći usred sezone i prekinuti fantastične rezultate koje ostvaruju. Međutim, istovremeno je ovo i savršena prilika za Espirita Santa da dobije priliku raditi u većem klubu.