24.11.2019 | 19.30

Rijeka bez poteškoća na gostovanju kod Istre

U zadnjoj utakmici 16. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke slavili protiv Intera s 4-1 (4-0) i popeli se na četvrto mjesto ljestvice.

Rijeka je nakon katastrofalnog poraza od Dinama (0-5) na Rujevici u Zaprešiću napravila gotovo identičnu stvar nogometašima Intera jer su već nakon 32 minute igre Riječani vodili s 4-0.

Rijeka je povela već u 6. minuti kada je brzi protunapad realizirao Franko Andrijašević, a u 23. minuti Mirko Antonio Čolak izbija sam ispred vratara i lobom pogađa za 2-0 za goste. Samo četiri minute kasnije nakon dodavanja Murića napadač Rijeke Čolak postiže i drugi gol na utakmici, a kalvariju gostiju nastavio je Alexander Gorgon u 32. minuti za 4-0. U 90. minuti Nikola Soldo je postigao utješni gol za Inter.

Na tablici je Dinamo vodeći s 35 bodova, Rijeka je četvrta s 25, a Inter predzadnji s 11 bodova.

Strijelci: 0-1 Andrijašević (6), 0-2 Čolak (23), 0-3 Čolak (27), 0-4 Gorgon (32), 1-4 Soldo

Susret se igrao na ŠRC Zaprešić, a sudio je Tihomir Pejin.