City slavio na Etihadu, Kovačićeva magična asistencija

Shaun Botterill/Getty Images

Manchester City pobijedio je Chelsea s 2:1 u 13. kolu Premier lige te tako došao na treće mjesto na ljestvici, devet bodova iza prvoplasiranog Liverpoola.

Manchester City ostvario je vrijednu pobjedu u 13. kolu engleske Premier lige, slavili su protiv Chelseaja 2:1 i tako došli na treće mjesto sa 28 bodova.

Sve je krenulo obećavajuće za momčad Franka Lamparda, prvih 20 minuta su bili jednaki te su pokazali kako se nimalo ne boje Guardioline momčadi, što su i okrunili pogotkom u 21. minuti kada je na čudesnu asistenciju Kovačića Kante pronašao put do mreže.

No, njihovo slavlje trajalo je svega osam minuta kada Građani vraćaju stvari na početak pogotkom De Bruynea. Sjajni Belgijac se sjurio, zapucao te se lopta odbila od stopera londonske momčadi Zoume koji je skrenuo loptu u mrežu. Arrizabalaga je bio na mjestu, ali ipak 1:1.

U 37.minuti novi pogodak na Etihadu, Riyad Mahrez sjajno je ušao u protivnički šesanesterac te sjajno matirao španjolskog golmana. Mogao je biti i veći rezultat da je Aguero zabio krajem poluvremena nakon nevjerojatne pogreške Arrizabalage, ali je pogodio samo gredu.

U drugom poluvremenu Kepa je spašavao stvari, Chelsea je također imao par prilika, ali pogodaka nije bilo i tako će Chelsea još malo morati pričekati na slavlje na Etihadu, zadnji put su pobijedili City na njihovom terenu još u prosincu 2016.

U zadnjoj minuti dvoboja Sterling je potvrdio pobjedu, no onda se oglasio sudac Atkinson koji je pregledom snimke utvrdio da je engleski reprezentativac bio u zaleđu.