23.11.2019 | 16.48 > 16:58

Mourinho: 'Rekao sam igračima da ne stanu ni kod 3:0!'

Tottenham Hotspur

Golovi Son Heung-min-a, Lucasa Moura i Harryja Kanea doveli su Pijetlove do vodstva 3:0 već nakon 50 minuta utakmice, no Tottenhamova pobjeda na kraju je bila ozbiljno ugrožena

Jose Mourinho smatra da su umor i emocije u ekipi Tottenhama bile razlozi za paniku kod West Hama koji je u završnici susreta opasno zaprijetio potpuno se vratiti u utakmicu nakon 0:3.

Golovi Son Heung-min-a, Lucasa Moura i Harryja Kanea doveli su Pijetlove do vodstva 3:0 već nakon 50 minuta utakmice, no zamjena Michail Antonio donio je nadu Čekićarima prije nego što je Declan Rice postigao drugi gol koji je poništen zbog zaleđa, no Angelo Ogbonna je nakon ubačaja iz kornera zabio u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Spursi su se plasirali na šesto mjesto na tablici zahvaljujući ovoj pobjedi, a Mourinho je bio zadovoljan onim što su njegovi igrači prikazali na terenu u njegovom debiju na klupi Pijetlova.

"Pošto u Premier ligi imam višegodišnje iskustvo, igračima sam na poluvremenu rekao: 'Čak i ako u 85. minuti budemo imali 3-0, igra će i dalje biti otvorena". Mislim da su to shvatili. "Na kraju su nas emocije izbacile iz fokusa, ali bitno da smo izdržali do kraja", kazao je Mourinho.

"Zadnjih 20 minuta, naravno, pojavio se umor. Igrači koji dolaze iz reprezentacija, bili su emotivno potrošeni, i onda im nakon povratka dođe novi trener. Nije im bilo lako."

Ono čime je izrazito zadovoljan je onaj dio utakmice u kojem su Spursi zabijali golove.

"Nije bilo lako, ali jako mi se svidjelo naših prvih 60 minuta. Ne samo zadovoljan radom, nego i uživanje.