Mourinho debitirao pobjedom – Pijetlovi na 6. mjestu!

Clive Brunskill/Getty Images

Portugalac Jose Mourinho pobjedom je debitirao u prvoj utakmici na klupi Tottenhama nakon što su Londončani smijenili Mauricija Pochettina.

Dojam nakon utakmice nije bio idealan, iako su Pijetlovi u jednom trenutku vodili 3:0, Čekićari su u sudačkoj nadoknadi smanjili na 3:2 i Special One je posljednjih nekoliko sekundi utakmice drhtao u strahu od gubitka punog plijena na Olimpijskom stadionu.

Tottenham je od prve minute agresivno krenuo na suparnička vrata, Kane je zabio već unutar 10 minuta, no njegov pogodak poništen je zbog zaleđa. Pritisak gostiju im se ipak isplatio u 36. minuti kada je Son pogodio na asistenciju Allija.

Sedam minuta kasnije Son se upisao i u asistente, kada je probio desnu stranu obrane domaće momčadi i prekrasno poslužio Lucasa Mouru za povećanje vodstva.

Treći gol pao je odmah na početku drugog poluvremena, a zabio ga je Harry Kane nakon centaršuta Sergea Auriera. Bio je to 175 pogodak Harryja Kanea za Tottenham čime je postao treći najbolji strijelac u povijesti kluba iza Bobbyja Smitha s 208 zabijenih pogodaka i Jimmyja Greavesa s 266 zabijenih pogodaka.

Nakon uvjerljivog vodstva, Pijetlovi su smanjili agresivnost na protivničkoj polovici i West Ham je počeo sve opasnije prijetiti.

U 74. minuti smanjio je na 3:1 Michail Antonio, a u sudačkoj nadoknadi susret se u potpunosti zakomplicirao. Prvo je Declan Rice zabio u 90. minuti, ali iz zaleđa pa se činilo da neće biti drame u šest minuta nadoknade koliko je dodijeljeno za ovaj susret, a onda je u 96. minuti Ogbonna zabio za konačnih 2:3 i Tottenham se spasio činjenicom da je isteklo vrijeme koje je sudac odredio.

Tottenham je ovom pobjedom, barem do zaključenja kola, skočio s 14. na peto mjesto prvenstvene ljestvice dok je West Ham ostao na 16. mjestu. Ovisno o rezultatu utakmice između Aston Ville i Newcastlea mogao bi pasti na 17. mjesto do kraja kola.