City preokrenuo dvoboj na Etihadu, Kovačić sjajan

Jordan Mansfield/Getty Images

Kako je posljednja dva dana prva vijest u Engleskoj Mourinho, tako je i Lampard na presici uoči utakmice prvo morao odgovarati na pitanja o 'Special Oneu'

Subota donosi jedan od najzanimljivijih dvoboja engleske Premier lige. U susretu 13. kola na Etihadu će igrati Manchester City i Chelsea.

Iako su oba sastava pri vrhu ljestvice, dosta su udaljeni od vodeće momčadi prvenstva Liverpoola. City je na četvrtom mjestu s 25 bodova, Chelsea na trećem s bodom više. Liverpool je na vrhu odmakao s čak 34 boda.

Sat vremena prije utakmice stigli su i službeni sastavi obje momčadi:

MANCHESTER CITY: Ederson – Stones, Fernandinho, Cancelo, Mendy – Rodri, De Bruyne, D. Silva – Mahrez, Sterling, Aguero

CHELSEA: Kepa – Tomori, Zouma, Emerson, Azpilicueta – Jorginho, Kante, Kovačić – Pulišić, Willian, Abraham

Kako je posljednja dva dana prva vijest u Engleskoj Mourinho, tako je i Lampard na presici uoči utakmice prvo morao odgovarati na pitanja o ‘Special Oneu’.

“Što reći o Joseu? Treneri se gledaju i ocjenjuju prema osvojenim trofejima i oni u slučaju njega govore sami za sebe. Tottenham ima sjajnu ekipu, mislim da je to svima jasno. Nisu dobro ušli u prvenstvo, ali ono što je Pochettino učinio s njima je impresivno. Mislim da je samo pitanje vremena kad ćemo ponovno gledati novi pobjednički niz Tottenhama. Mislim da će biti prijetnja i da ih treba svrstati u top četiri momčadi Engleske.”

Priznao je da su se odmah po vijesti čuli.

“Razmijenili smo par SMS-ova i čestitao sam mu na novom poslu i zaželio mu sreću.”

Lamparda su upitali i, s obzirom na povezanost s Mourinhom, ima li mogućnosti da u budućnosti postane trener Tottenhama.

“Mogu sa sigurnošću reći ne. Ne želim pokazati manjak poštovanja prema Tottenhamu, ali imam ogromno poštovanje prema Chelseaju i vidim se samo u ovoj ulozi koju sada obnašam. Imam prijatelje koji navijaju za Tottenham, ali oni definitivno nisu dio moje liste.”

Presica je nakon toga prešla na glavni dio – dvoboj s Guardiolinim Manchester Cityjem.

“Nevjerojatna je razina koju su postigli. Jednako kao i Liverpool, dvije godine sam gledao njihovu bitku za Premiership sa strane i bio sam očaran viđenim. Čast mi je sad biti u ulozi trenera i sa svojim klubom biti u igri, biti blizu njih, ali moram priznati da želim više.”

Lampard priznaje da itekako gleda na vrh prvenstva.

“Nije ovdje priča gotova. Liverpool je snažan, City je snažan, ali naša priča traje tek tri mjeseca i siguran sam da možemo još mnogo toga ponuditi.”

Posljednju godinu u Premier ligi Lampard je proveo na posudbi u Manchester Cityju.

“Bilo mi je sjajno u Cityju godinu dana, no Chelsea je moj klub. Idem na Etihad s lijepim uspomenama u srcu, no također idem po pobjedu.”

A hoće li ovaj susret pokazati realno stanje Chelseaja?

“Mislim da hoće. Bili smo sjajni s Liverpoolom pa smo izgubli. To su te velike utakmice u kojima možeš biti odličan pa ostati bez ičega. Cilj nam je da se ovaj put to ne dogodi.”