Nisu dugo čekali: Mourinho novi trener Tottenhama!

Premier League 20. stu 20198:16 > 8:17
Michael Regan / Staff

Engleski nogometni prvoligaš Tottenham u srijedu je imenovao portugalskog trenera Josea Mourinha novim menadžerom.

Klub je jutros objavio da je s Mourinhom potpisao ugovor na tri i pol godine. Slavni Portugalac vraća se na klupu prvi put otkako je dobio otkaz u Manchester Unitedu u prosincu prošle godine. Tottenham je jučer raskinuo suradnju s Mauriciom Pochettinom nakon niza loših rezultata.

– Uzbuđen sam što sam se pridružio klubu s tako velikim naslijeđem i tako strasnim navijačima. Kvaliteta momčadi i akademije me uzbuđuje. Ono što me privuklo je rad s tim igračima – izjavio je Mourinho.

Posebni je bez posla bio od prosinca prošle godine, kad je dobio otkaz u Manchester Unitedu, a Tottenham će mu biti treći klub u Engleskoj. U dva navrata vodio je Chelsea s kojim je osvojio tri Premier lige (2005., 2006. i 2015).

Tottenham je trenutno na 14. mjestu u prvenstvu Engleske sa svega 14 osvojenih bodova u 12 utakmica. U Ligi prvaka je na korak od osiguranja plasmana u nokaut fazu.

Pedesetšestogodišnji trener karijeru je započeo u Benfici, a radio je još u Leiriji, Portu, Chelseaja, Interu, Realu i Man. Unitedu. Prvak Europe bio je s Portom i Interom, dok je s Unitedom osvojio Europa ligu.